Our Web Sites
Pınar Frii

Pınar Frii, meyve suyu ile doğal kaynak suyundan oluşur. B ve C vitaminleri ile zenginleştirilmiştir. Kavun, kırmızı üzüm, mandalina, misket limonu ve nar olmak üzere 5 farklı lezzeti bulunmaktadır. Glukoz ve fruktoz şurubu içermez. Şeker pancarı ile tatlandırılmıştır. Türkiye'nin ilk vegan sertifikalı gazlı içeceği olma özelliğine sahiptir

Pınar Protein

Pınar Protein laktozsuz süt “Besleyici Puanı” yüksek bir süttür. Besleyici Puanın yüksek olması demek; gıdanın bir porsiyonunun sağladığı enerji değerinin düşük, sağladığı protein, vitamin ve mineral miktarının yüksek olması demektir. Yani bir bardak süt (250 mL) içildiği zaman, vücuda en az kalori ama en kaliteli protein, vitamin ve mineraller yeterli düzeyde sağlanmaktadır. Kalorisi kontrollü, dengeli, yeterli bir beslenme planı için bu çok önemlidir.

Pınar Hep Yanımda

Sağlıklı yaşama dair bilgiler, ailenizle birlikte geçireceğiniz güzel zamanlar ve kendinize özel ayıracağınız vakitler konusunda çeşitli öneriler sunan, farklı makale ve test içerikleriyle size keyifle eşlik edecek bir yaşam platformu: Pınar Hep Yanımda!

Pınar Kido

Kido milk prepared to make little children to like milk and to gain the habit of consuming milk and dairy products, is the first and only milk with fruit puree of Turkey. Depending on its type, it is made of cocoa, banana and strawberry puree. KIDO the healthy and nutrient product, which mothers can make their children drink securely, is a source of energy and calcium for children.

Pınar Su

In all over the world, natural water resources are polluted and exhausted quickly. Pınar evaluating idle resources of our country and introducing its consumers the first packed natural spring water in Turkey offers today natural mineral waters obtained from Madran, Çamlıca and Toros springs under the brand Pınar Yaşam Pınarım to the appreciation of its consumers in Turkey and in countries, which it exports to.

Pinar Practical Flavours

To prepare meals quickly and impressive thanks to Pinar Practical Flavours will be the fastest assistant.

Pınar Fish Farming

Pınar Fish, the first fish farmer and branded fish in Turkey, has started a movement to raise awareness of the consumers!

Any question about fish farming submitted over the web site www.kulturlubalik.com will be answered by expert engineers within 24 hours. You may ask your questions by clicking the link www.kulturlubalik.com or review the answers of the previously asked questions.

 

Copyright 2016 Yaşar Holding A.Ş.

Privacy and Terms of Use/LPPD
 
Site by LuckyEye
 

PINAR İLETİŞİM MERKEZİ

444 76 27